WOOD Real Estate | Začína sa výstavba projektu Millhaus, bývanie na Mlynských nivách prinesie bližšie k centru Bratislavy

Information on investment products can now be found on the website wood.com/products/

Go to website
Začína sa výstavba projektu Millhaus,   bývanie na Mlynských nivách prinesie bližšie k centru Bratislavy

Začína sa výstavba projektu Millhaus, bývanie na Mlynských nivách prinesie bližšie k centru Bratislavy

BRATISLAVA – Lídri realitného trhu Immocap a WOOD Real Estate spájajú svoje sily vo výnimočnom projekte. Rezidenčný dom Millhaus, ktorý práve začínajú budovať v lokalite Mlynské nivy, mení vnímanie aj funkcionalitu zóny, ktorá sa stáva nosným bulvárom nového centra mesta. Lokalita aj vďaka projektu Millhaus posilní svoj meniaci sa charakter, kombinujúci biznisovú a rezidenčnú funkciu.

Projekt prinesie na 19 podlažiach 151 bytových a ubytovacích jednotiek, ktoré doplnia obchodné priestory v parteri. Rezidenti budú mať k dispozícii takmer 140 parkovacích miest na dvoch podzemných podlažiach. Súčasťou budú aj oddychové zóny v polootvorenom vnútrobloku a detské ihrisko. Millhaus vynikne aj dizajnom – architektúra z dielne Siebert + Talaš nadväzuje na okolitú zástavbu, zároveň však citlivo dotvára ráz bulváru Mlynské nivy. Moderný, výrazný, no zároveň pokojný charakter stavby jasne poukazuje na rezidenčnú funkciu a vytvára príjemné miesto pre bývanie. Millhaus vyrastá v susedstve novej kancelárskej budovy The Mill, ktorá už stihla zaujať širokú verejnosť krásnym architektonickým stvárnením. Bytový dom Millhaus doplní zónu, ktorá bude srdcom plánovaného 15-minútového mesta. Tento koncept umožňuje obyvateľom navštíviť do 15 minút pešo alebo na bicykli základnú občiansku vybavenosť – školy, škôlky, obchody, služby alebo prácu.

Koncept 15-minútového mesta oficiálne predstavil Metropolitný inštitút Bratislavy v roku 2023 a práve Millhaus je jeden z prvých bytových domov na tejto adrese. Projekt získal právoplatné stavebné povolenie a nachádza sa v prvej fáze predaja. Jeho realizácia sa začína v týchto dňoch, dokončenie je naplánované na rok 2026. „Keďže nám predpredaj ukázal, že o byty je veľký záujem, v týchto dňoch začíname s realizačnými prácami. Naším cieľom je tvoriť živé miesta a sme presvedčení, že kvalitný, dobre nastavený projekt v správnej lokalite a s pridanou hodnotou pre klienta, na trhu uspeje,“ približuje ideu za vstupom Immocapu na rezidenčný trh Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap. „Úspech, ktorý sme dosiahli na trhu s komerčnými nehnuteľnosťami, chceme teraz preniesť aj do oblasti bývania. Živé miesta sa musia skladať z viacerých, navzájom sa dopĺňajúcich funkcií. Predstavme si miesta, kde sa v správnom pomere stretáva bývanie, voľný čas, práca, kultúra. To všetko v rámci moderného verejného priestoru, navyše v inovatívnom, energeticky efektívnom prevedení, ktoré ľuďom šetrí peniaze,“ dopĺňa Martin Šramko.

Immocap pôsobí na slovenskom developerskom trhu 27 rokov, pričom sa sústreďoval najmä na Bratislavu, kde vidí obrovský potenciál v pretváraní mesta a jeho lokalít. Donedávna to bolo najmä komerčnými projektmi, kde sa stal lídrom v energetickej efektívnosti, flexibilite a zavádzaní nových technológií ako súčasť premysleného energetického konceptu. Špecialisti z Immocapu zastávajú názor, že ani rezidenčné projekty nemôžu byť monofunkčné a aby priniesli obyvateľom požadovaný komfort bývania, musia kombinovať viaceré funkcie ako je priestor pre prácu, kultúra, služby, či kvalitné verejné priestory.

Spoluvlastníkom projektu Millhaus je spoločnosť WOOD Real Estate, zastrešujúca realitné aktivity významnej stredoeurópskej finančnej a investičnej skupiny WOOD & Company. Spolupráca s Immocapom je prirodzeným pokračovaním spoločného developmentu kancelárskej budovy pri bratislavskej Kuchajde. „Sme radi, že po úspešnom ukončení spolupráce na projekte Lakeside Park 02 pokračujeme s partnerom Immocap v efektívnej spolupráci aj pri projekte v oblasti rezidenčného developmentu. Uvedomujeme si, že Bratislava má stále obrovský rozvojový potenciál v oblasti rezidenčných nehnuteľností, zvlášť ak sú v dobrých lokalitách s kvalitnou infraštruktúrou. Millhaus so svojou nadčasovou architektúrou a nízkymi energetickými nákladmi do tejto kategórie rozhodne patrí. Rovnako verím, že náš rozvoj v oblasti rezidenčného developmentu v spolupráci so silnými partnermi ako Immocap zaujme aj našich klientov, ktorí nám zverujú finančné prostriedky za účelom investovania do kvalitných realitných projektov,“  hovorí Martin Šmigura, Local Partner WOOD & Company, zodpovedný za realitné aktivity skupiny na Slovensku.


O spoločnosti Immocap

Immocap je slovenský developer, ktorý už viac ako 27 rokov odkrýva potenciál hlavného mesta Bratislava a prináša život do zanedbaných lokalít. Vďaka výnimočnému tímu profesionálov sa mu darí pretvárať brownfieldy a rozširovať tak centrum mesta o vitálne zóny, kde sa príjemne pracuje, býva či trávi voľný čas. Ambíciou Immocapu je prinášať udržateľné riešenia, ktoré obstoja v čase a zlepšia kvalitu života v meste. Aktuálne prináša developerovi radosť administratívny projekt The Mill na Mlynských nivách, ktorý už v čase kolaudácie hlásil takmer plnú obsadenosť. Neďaleko bratislavského jazera Kuchajda zrealizoval Immocap projekt Lakeside park 02, ktorý v časoch covidu potvrdil dôležitosť kvalitných priestorov pre prácu. Trnavské mýto oživil Immocap stavbou projektu Central, ktorý slúži nielen ako obchodné centrum, ale aj kancelárie a hotel. Spoločne s mestom Bratislava revitalizoval Podchod Trnavské mýto. Vlajkovou loďou Immocapu je aktuálne projekt nového ISTROPOLISU, ktorý okrem rezidenčnej a administratívnej funkcie prinesie aj kvalitné verejné priestory i moderné kultúrno-spoločenské centrum. Developer tiež plánuje projekt centrály ZSE na Bottovej ulici, či polyfunkčný dom Kvarter na Jégého.

O spoločnosti WOOD Real Estate 

WOOD Real Estate zastrešuje realitné aktivity významnej stredoeurópskej investičnej skupiny WOOD & Company založenej v roku 1991. WOOD & Company spravuje investičné aktíva
v hodnote 4,5 miliardy EUR, obchoduje na burzách s obratom približne 30 miliárd eur a poskytuje poradenské služby pri najvýznamnejších M&A transakciách v regióne. WOOD Real Estate zastrešuje aktivity skupiny v oblasti investovania a aktívnej správy kvalitných komerčných nehnuteľností a investícií do projektov rezidenčného a logistického developmentu v spolupráci s overenými partnermi.

Kontakt pre média:
Marketing Manager
Zuzana Obšitníková
Tel.: +421 903 668 806
E-mail: zuzana.obsitnikova@wood.com

Back to article overview

Photo gallery

More articles